Pozdrav i dobrodošli na LOTRO Community i Kinship forum
Simply Walking Into Mordor

[color=red]Ukoliko se niste unaprijed dogoovrili sa administratorom foruma, nemojte se niti pokušavati registrirati pošto vam registracija neće biti odobrena.

Nekoliko Pitanja

Stranica 3 / 3. Previous  1, 2, 3

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Re: Nekoliko Pitanja

Postaj by Mongarwer on čet oľu 12, 2009 1:21 pm

Berta je napisao/la:Dobrodosao

Hvala Smile

1. Nisam bio online ovaj tjedan pa neznam kakva je trenutna situacija sa serverom ali inace nema nikakvih problema sa spajanjem, glupo je rec ali moguce da ti je problem u laptopu

1. u vise od godinu dana igranja meni se igra disconnectala JEDNOM. dogadjalo mi se osim toga da mi pukne veza, ali zbog t coma i dobrog modema koji sam od njih dobio, ne zbog igre. po mojem iskustvu igra je iizuzetno stabilna.

I ja pretpostavljam da je u laptopu/ruteru/firewallu, al rekoh, možda, možda Smile Super, problem sa moje strane je lakše riješiti Smile

2. nepostoji skill grind do lvl 50 tj na klasicnim oruzjima nemas lvl oruzja ali na lvl 50 mozes pocet nositi legendary oruzja koja imaju svoj lvl i tim lvl -ima dobivas razne nove mogucnosti na svom oruzju ( mozes si ga maksimalno prilagoditi )
2. weapon proficiencies kao takvi ne postoje, ali morat ces "kupiti" odredjeni passive skill da bi koristio neka oruzja. npr, neces moc koristiti two handed sjekire dok ne dosegnes odredjeni level kad ce ti tvoj trainer ponuditi pasivni skill za two handed sjekire. nakon sta uzmes taj skill mozes koristiti takva oruzja, dakle ne postoji daljnji stupanj weapon proficiencija. odredjene rase ti uz to daju pluseve na neka racial oriented oruzja, konkretno, dwarfovi mogu raditi veci damage sa sjekirama.
Jej, nema onih situacija kada na levelu 80 odlučiš da bi probao korisiti mačeve, a kad ono, fulaš i lvl 1 zeca Smile

3. mozes ali nema previse smisla samo ti duze traje foght Very Happy, poslje nakon par lvl dobijes zanimjivije skillove za njega, btw minsteral je cista healer classa pa nemoj previse dps ocekivat Smile
Hehe, ne očekujem Smile Samo gledam kako taj dps maksimizirati Smile E da, kad smo već na toj temi (minstrel specific pitanje), da li da na weaponu gledam čisti DPS, ili mi je bitniji max weapon dmg (ako ne gledam dodatne abilitije)?

4. imamo - ovaj Very Happy samo slobodno pitaja sto te zanima Very Happy

Ok, onda još jedno minstrel specific Smile Gdje da si pogledam neke ability rotacije? Smile Naime, sad pullam s jednim, pa dernem onaj dmg+selfheal i onda tulum po svima ostalima, kako dolaze sa cooldowna Smile Pretpostavljam da postoji neki bolji sustav jer već sad mi se dogodi da (istina, jednom po fightu i to ne svakom, ali ipak Smile ) ne mogu ništa castati zbog toga što su mi svi na cooldownu, pa bi htio... pa, castati smislenije Smile (da, znam da sad nije bitno, ali eto, što prije počnem učiti "pravilno", život će mi biti lakši Smile )

5. zasad dva poslje vise, da bi otvarao određene skilove trebaju ti prethodni itd Very Happy
5. queat mozes samo 2 spella. ovo sta berta kaze postoji, ali radi malo drukcije. naime, odredjeni skillovi ti se "otvore" tek kad ti odredjeni spell/skill uspije. npr. ako meni kao guardianu prodje odredjeni ofenzivni skill, otvore mi se 3 inace nedostupna, 1 za veci damage, 1 za damage over time i 1 za area of effect damage. mogu izabrati samo jedan od njih. ali uz to, samo queanje skillova se svodi na 2. ako pokusam queat treci skill, ponistit ce mi drugi i stavit se na njegovo mjesto....

Da, to sam i mislio, al tko pita... ne preskoči heal jer je queao 3 skilla Smile

p.s. tool fan Very Happy cheers
Slobodno se ti nama javi Very Happy

Hehe, hvala, hvala

Mongarwer

Broj postova : 15
Registration date : 12.03.2009

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Morgo on čet oľu 12, 2009 1:56 pm

Da se malo osvrnem na minstrelov DPS.
Minstrel je DPS mašina za soliranje. Uz aktivaciju pravih skillova, ja monstera spustim na 20% morala prije nego uopće dođe do mene.
Naravno, za hilanje pripremiš potpuno drugačiji setup skillova jer tad nisi u fellowshipu (FS) zbog damagea.

Što se DPS-a na oružju tiče, ono ti je sporedna stvar, upravo zbog gorenavedene teorije. Puno ti je bitnije da ti oružje pojačava abilitye jer ionako skoro sav damage radiš kroz pjesmu, a kao healer si puno uspješniji s većim fateom, willom i vitalityem.

Glede rotacije skillova... Ne znam koji si level, ali s vremenom dobivaš balade u 3 tiera. Da bi mogao svirati baludu tier 2, nedavno prije toga si morao odsvirati tier 1 baladu. Isto tako ide s tier 2 na tier 3.
E sad, i tier 1 i tier 2 balade rade siti damage, samo su drukčiji bonusi koje daju.
Ja obično ovako krenem u fajt - debuff, 3 power spella, tier 1, tier 2, drugi tier 1, drugi tier 2, opet 3 powerspella i tako u krug. Nadam se da će ti ovo imati smisla! Smile

Sretno!

[You must be registered and logged in to see this image.][You must be registered and logged in to see this image.]
Morgo
Admin

Broj postova : 555
Registration date : 11.03.2008

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mongarwer on čet oľu 12, 2009 2:53 pm

Morgo je napisao/la:Da se malo osvrnem na minstrelov DPS.
Minstrel je DPS mašina za soliranje. Uz aktivaciju pravih skillova, ja monstera spustim na 20% morala prije nego uopće dođe do mene.
Naravno, za hilanje pripremiš potpuno drugačiji setup skillova jer tad nisi u fellowshipu (FS) zbog damagea.

Što se DPS-a na oružju tiče, ono ti je sporedna stvar, upravo zbog gorenavedene teorije. Puno ti je bitnije da ti oružje pojačava abilitye jer ionako skoro sav damage radiš kroz pjesmu, a kao healer si puno uspješniji s većim fateom, willom i vitalityem.

Glede rotacije skillova... Ne znam koji si level, ali s vremenom dobivaš balade u 3 tiera. Da bi mogao svirati baludu tier 2, nedavno prije toga si morao odsvirati tier 1 baladu. Isto tako ide s tier 2 na tier 3.
E sad, i tier 1 i tier 2 balade rade siti damage, samo su drukčiji bonusi koje daju.
Ja obično ovako krenem u fajt - debuff, 3 power spella, tier 1, tier 2, drugi tier 1, drugi tier 2, opet 3 powerspella i tako u krug. Nadam se da će ti ovo imati smisla! Smile

Sretno!

Je je, sve je jasno Smile Puno hvala

Mongarwer

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Kharadrim on čet oľu 12, 2009 6:45 pm

sta se tice pitanja u vezi damagea, gledas dps, bitniji ti je taj podatak od max damagea

S.W.I.M. Panzer Division
Baruk Khazad! Khazad ai-Menu!

[You must be registered and logged in to see this image.]
Kharadrim

Broj postova : 673

Korisnički profil http://www.kkcrew.com

[Vrh] Go down

Postaj by Mongarwer on pon oľu 16, 2009 1:08 pm

Da nastavim s pitanjima Smile U WoWu sam koristio više addona, a od svih 2 koja bi najradije koristio i dalje su:
Auctioneer: mod koji "snima" cijene itema na auctione houseu, izračunava prosjek te time olakšava kreiranje optimalne ponude, odnos odabir optimalne kupovine (naravno, ne samo to, ali ovo sam najviše koristio)
Omen Threat Meter: nomen est omen, jednostavno prikazuje koliko threata pojedinac ima na mobu
Da li takvo što postoji za LOTRO, da li je uopće potrebno ili je već ugrađeno u igru?

Mongarwer

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Berta on pon oľu 16, 2009 1:15 pm

Trenutacno nepostoje modovi u LOTRO-u

Nadam se da i nece, jer uz sve te modove jedino sto trebas znati je pritiskati W,A,S,D Smile
Berta

Broj postova : 1818

MyLotro
Main character: Berta
Class & Lvl: Champion lvl 65
Radiance: 130

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Mongarwer on pon oľu 16, 2009 1:19 pm

Heh, kako uz koje Smile Ljudi su ginuli i sa Omenom Smile a ja sam imao puno zapisivanja bez Auctioneera Smile Oh well

Mongarwer

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Kharadrim on pon oľu 16, 2009 2:18 pm

ja se zajedno s bertom nadam da nece dodavati modove. iz slicnog razloga. lako je s takvim modovima, onda su svi ekonomisti Smile osim toga, veliku hrpu igara (posebno simulacija) su modovi ubili...

S.W.I.M. Panzer Division

Kharadrim

[Vrh] Go down

Postaj by Mongarwer on pon oľu 16, 2009 2:55 pm

Kharadrim je napisao/la:ja se zajedno s bertom nadam da nece dodavati modove. iz slicnog razloga. lako je s takvim modovima, onda su svi ekonomisti Smile

Ok, ali npr. ja samo ne želim prejeftino prodavati copper ore (em meni pada zarada, em rušim cijenu i sjebavam cijelo tržište i ostale trejdere pa me mrze Smile ), a kad uzmeš u obzir da se tona toga prodaje, to samo znači da sad moram imati otvoren excel, unositi vrijednosti i računati prosjek umjesto da imam mod koji to radi za mene Smile Ili Quest Helper, ako već netko cijelo vrijeme visi u browseru i gleda gdje i kako riješiti questove, ima mod za to. Ili ako želi na brzinu promijeniti gear iz PVE u RP, ima Outfitter Smile U osnovi, ja sam za modove ako oni ne utječu na igru nego na neke zamorne zadatke, a tako što je često već i implementirano u svakoj igri (mislim da LOTRO ima outfitter, a EVE Auctioneer)

Mongarwer

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Kharadrim on pon oľu 16, 2009 3:51 pm

Mongarwer je napisao/la:

Ok, ali npr. ja samo ne želim prejeftino prodavati copper ore (em meni pada zarada, em rušim cijenu i sjebavam cijelo tržište i ostale trejdere pa me mrze Smile )
upravo to se zove trziste i ekonomija Wink ljepota je sta je ekonomija u igri ziva stvar, a ne matematicki algoritam koji je uvjetovan odredjenim levelom tj predvidjenom zaradom na istom

Mongarwer je napisao/la:a kad uzmeš u obzir da se tona toga prodaje, to samo znači da sad moram imati otvoren excel, unositi vrijednosti i računati prosjek

nemoras! Smile
moje misljenje je da bi te stvari koje si naveo utjecale na igru.

S.W.I.M. Panzer Division

Kharadrim

[Vrh] Go down

Postaj by Mongarwer on pon oľu 16, 2009 4:05 pm

Kharadrim je napisao/la:
upravo to se zove trziste i ekonomija Wink ljepota je sta je ekonomija u igri ziva stvar, a ne matematicki algoritam koji je uvjetovan odredjenim levelom tj predvidjenom zaradom na istom

Erm, ali istu stvar rade brokeri IRL i ekonomija je i dalje živa (i preživa Smile ) Neovisno o modu, ako je potražnja veća, cijene će porasti, odnosno ako je manja, cijene će pasti. Ono što ti mod olakšava jer da ne rušiš cijenu iz neznanja (npr ja znam koliko 1 gold "vrijedi" u WoWu, ali nemam pojma koliko u LOTRO-u, ili npr. ne pratim da li se copper earing bolje prodaje jer je došla ekspanzija pa ima puno novi charactera i sl Smile A evo i WoW primjera:

Kao JC sam prodavao neki gem za 150 g. Nakon nekog vremena, skužio sam da postoji još 3 jc-a koji prodaju taj isti gem i svaki dan mu netko od nas smanjuje cijenu. 99% da smo svi koristili mod i jednostavno imali psotavljeno da undercuttamo price za 5-10%. Nakon nekog vremena, cijena je pala na 100g i ja sam odlučio ne prodavati tako jeftino. Tjedan dana kasnije, bacim pogled i cijena je opet skočila na 150g Smile Dakle imaš mod i zdravu ekonomiju, i dalje razmišljaš, ali nemaš zamoran posao pisanja cijena u excelu Wink A zašto je to "bitno"? Pa, common iteme možeš pogledati cijenu i staviti otrpilike ok. Ali. Meni je dropnuo neki ljubičasti recept i sada me "strah" da ga ne dam u bescijenje jer se meni čini npr 100 silvera za njega puno, a "realno" ljudi za njega daju 1000. Što je onda loše u tome da moj mod "pokupi" da je jednom netko taj recept ponudio za 1000 silvera te ja probam s tom cijenom (jer nemam nijednu drugu referencu)?

Mongarwer

Korisnički profil

[Vrh] Go down

Postaj by Kharadrim on pon oľu 16, 2009 5:19 pm

super je to i ocito ovisi kako kome pase Smile meni ti je dosta zabavan i flavourful dio igre bio i skuziti bas kako se krecu cijene. ja sam svoju karijeru zaradjivanja novaca poceo tako da sam nekom tipu u ponyju prodao 50 light kozuha za 50 coppera ... kad me pitao dal sam ozbiljan sam se zabrinuo da sam stavio bezobrazno visoku cijenu Razz

na neki nacin ti igra omogucava da pokazes i u tom segmentu neki skill, bez obzira dal je cista matematika ili pak strpljenje. patuljak je poznat po svom istrazivanju trzista Smile zato sad fura zlatni oklop i zlatni gebis, dok ja na 56. levelu jos uvijek sibicarim s 2 golda Smile

S.W.I.M. Panzer Division

Kharadrim

[Vrh] Go down

Postaj by Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down